II Zimowy Marsz Nordic Walking KOCZURY 31.01.2016 r.
Dodane przez mtbpawlowskiteam dnia Luty 02 2016 08:59:33

II Zimowy Marsz Nordic Walking na terenie Leśnictwa Koczury odbył się w ostatni dzień stycznia 2016 r. Organizatorami było Stowarzyszenie Turystyki Pieszo – Rowerowej AZYMUT z Mórkowa, oraz MKKT-PTTK ŁAZIKI z Włoszakowic. Z możliwości wspólnego maszerowania skorzystało 111 osób.
Leśniczówka Koczury położona jest w środku lasu, między Włoszakowicami a Jezierzycami Kościelnymi. Znajduje się tam ochronka dla zwierząt, które z różnych względów nie poradziły by sobie z życiem na wolności. Zobaczyć tam można takie okazy jak np.: jelenie, daniele, dziki, lisa czy różnego rodzaju ptactwo, w tym nawet egzotyczne. Właśnie w takim otoczeniu Azymut wraz z Łazikami postanowili już po raz drugi ugościć sympatyków wędrówek z kijkami. Wytyczono 7-kilometrową trasę, dzięki której można było zwiedzić niewielki obszar lasu leżącego na terenie Nadleśnictwa Włoszakowice. Tempo marszu było rekreacyjne, humory dopisywały. Po pokonaniu wyznaczonej pętli, uczestnicy mogli posilić się grillowaną kiełbaską, przepysznym plackiem oraz uraczyć się gorącą kawą. Atmosfera była iście swojska i sprzyjała nawet śpiewaniem biesiadnych i harcerskich piosenek.
Niedzielne południe spędzone na świeżym powietrzu w bardzo wesołym towarzystwie na pewno dało sporo pozytywnej energii na kolejne dni.